Prvo pretkolo Kupa BiH
Podmlađeni sastav Maglaja savladan u Kaknju
16.11.2017. 15:45 0
U pretkolu rukometnog Kupa Bosne i Hercegovine rukometaši Kaknja jučer su pred domaćom publikom savladali Maglaj rezultatom 36:35.
Mahmut Obralić je svom kolegi Nedžadu Zaimoviću u ovom susretu suprostavio podmlađenu ekipu kojoj je falilo čak devet igrača u odnosu na susret u kojem su Maglajlije prije nekoliko dana ubjedljivo savladale rukometaše Kaknja sa šest golova razlike (32:38). Polovinom prvog poluvremena ekipa Kaknja je imala prednost od tri gola razlike (9:6), da bi na odmor otišli sa solidnih pet golova prednosti (21:16), piše KakanjLive.com.
Polovinom drugog polovremena poletna ekipa Maglaja je došla na dva gola zaostatka (29:27) i ušlo se u neizvjesnu završnicu u kojoj je više sreće, znanja ali i strpljenja imala domaća ekipa koja je na kraju zasluženo slavila rezultatom 36:35 iako su gosti preko Damira Kadrića u posljednjem napadu mogli i do izjednačujućeg pogotka.
Izostanak ponajboljeg igrača Kaknja Admira Purića iskoristio je mladi kakanjski duo Bjelopoljak (9) – Amitović (8) koji je postigao 17 golova. Sedam golova je postigao Edin Sinanović, dok je Semir Zvekić dodao šest. Sjajnu partiju na golu Kaknja je pružio i Samir Lilić koji je u ovom susretu prikupio 16 odbrana.
U ekipi Maglaja Haris Bašić i Damir Kadrić su postigli po 10 golova. Šest je dodao Sifet Hajdić, dok je pet postigao Amar Hasić. Maid Džanbegović je upisao 11 odbrana.
Slavlje rukometaša Kaknja je posmatralo svega 70 navijača od čega je polovina bila iz Maglaja, a vrijedi napomenuti kako je i u prvenstvenom ogledu ova dva tima Maglaj imao značajnu podršku publike.
Rezultati utakmica prvog pretkola rukometnog Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2017/2018. u obje konkurencije:
muškarci:
Gračanica: Gračanica - Derventa 25:23
Cazin: Krajina - Bosna (S) 31:32
Kakanj: Kakanj - Maglaj 36:35
Visoko: Bosna Centrotrans - Hercegovina 40:21
Istočno Sarajevo: Slavija - Goražde 37:32
14. novembra:
Zavidovići: Krivaja - Zrinski 22:27
Susret Lokomotiva - Sloga nije odigran.
žene:
Jablanica: Neretva - Hadžići 27:29
Bihać: Bihać - Dubica 28:32 (produžetak, 28:28)
Mostar: Katarina - Izviđač 47:26
Susreti drugog pretkola na programu su 6. decembra, a žrijeb će biti obavljen 20. novembra.
U drugom pretkolu Kupa BiH igrat će se samo jedna utakmica.
Budi u toku - www.maglajinfo.com
NAPOMENA: Komentari ne odražavaju stavove urednika stranice Maglajinfo.com, već lične stavove posjetilaca web stranice www.maglajinfo.com Komentari koji narušavaju pravila web portala Maglajinfo.com će biti obrisani bez upozorenja ili eventualnog obavještenja.