Potvrdio Čampara
U Federaciji BiH ukinut policijski sat
24.04.2020. 14:43 0
Federalni štab Civilne zaštite danas donio naredbu prema kojoj se ukidaju karantini, kao i policijski sat.
Federalni ministar unutrašnjih poslova Aljoša Čampara potvrdio je da je u Federaciji BiH ukinut policijski sat, dodajući kako smatra da treba krenuti sa popuštanjem mjera jer ne postoji eksponencijalni rast zaraženih osoba virusom korona.
- Prije dva dana sam dao preporuku da se policijski sat ukine jer imamo taj linearni rast građana pogođenih virusom. U posljednje vrijeme primjećujemo da je to u opadanju što nam kažu i stručnjaci odnosno epidemiolozi. Otprilike takva situacija je i u regionu – istakao je Čampara.
Trenutna epidemiološka situacija, po njegovim riječima, rezultat je toga što su se stariji od 65 godina i mlađa populacija pridržavali dosadašnjih mjera.
- Oni su bili veoma civilizirani i odgovorno se ponašali prilikom provođenja svih naredbi. Na tome im se zahvaljujem, ali i molim da se ipak oni, kao i ostali građani nastave pridržavati propisa kao što su distanca, da nema okupljanja na jednom mjestu, da nose maske, rukavice, kao i da posebno vode računa o higijeni – dodao je Čampara.
U Federaciji su ublažene mjere zabrane kretanja osoba starijih od 65 i mlađih od 18 godina, kojima je to ranije bilo onemogućeno radi suzbijanja širenja koronavirusa.
Sada je starijim od 65 godina dozvoljeno da izlaze ponedeljkom, srijedom i petkom od 9 do 13 sati, a mlađim od 18 utorkom, četvrtkom i subotom od 14 do 20 sati.
Budi u toku - www.maglajinfo.com
NAPOMENA: Komentari ne odražavaju stavove urednika stranice Maglajinfo.com, već lične stavove posjetilaca web stranice www.maglajinfo.com Komentari koji narušavaju pravila web portala Maglajinfo.com će biti obrisani bez upozorenja ili eventualnog obavještenja.