Hadžićko ljeto 2015
Gradski folklorni ansambl Maglaj predstavio se u Hadžićima
2.08.2015. 01:04 0
Članovi KUD GFA Maglaj su se večeras predstavili publici u Hadžićima, u sklopu večeri folklora manifestacije Hadžićko ljeto 2015.
Smotrom kulturno-umjetničkih društava večeras je u Hadžićima počelo "Hadžićko ljeto 2015". U svečanom defileu mladi članovi KUD GFA Maglaj u narodnim nošnjama sa osmjehom prodefilovali su ulicama Hadžića i plijenili pažnju posjetilaca, ponosno predstavljajući naš Maglaj.
U glavnom dijelu večeri folklora, publici su se predstavili folklorni ansambli iz Turske, Hrvatske, Tarčina, Pazarića, Hadžića, Sarajeva i Maglaja. Maglaj, grad kulture i pjesme kako je predstavljen od strane voditelja programa gospodina Envera Šadinlije, ponosno su prestavili mladi članovi KUD GFA Maglaj, sa sarajevskim igrama koreografa Mirze Mujkića. U toku večeri organizatori su učesnicima uručili zahvalnice i prigodne poklone, a u ime KUD GFA Maglaj zahvalnicu je primio gospodin Atif Spahić.
Nakon prošlogodišnjih katastrofalnih poplava koje su pogodile Maglaj, građani Hadžića priskočili su u pomoć našem gradu raznim akcijama. Konkretnu pomoć pružili su i organizatori manifestacije "Hadžićko ljeto", općina Hadžići prijateljskom KUD GFA Maglaj, koji su našem folklornom ansamblu na prošlogodišnjoj manifestaciji "Hadžićko ljeto" uručili ček u vrijednosti 5.000 KM.
Budi u toku - www.maglajinfo.com
NAPOMENA: Komentari ne odražavaju stavove urednika stranice Maglajinfo.com, već lične stavove posjetilaca web stranice www.maglajinfo.com Komentari koji narušavaju pravila web portala Maglajinfo.com će biti obrisani bez upozorenja ili eventualnog obavještenja.