maglajinfo.com
vijesti maglaj 1395

Vlada ZDK: U regionalni put R465 na području općine Maglaj bit će uloženo 459.000,00 KM

6.06.2019. 17:44 0

Vlada Zeničko-dobojskog kantona opredijelila je u ovogodišnjem budžetu 17 miliona KM za zaštitu, održavanje, rekonstrukciju i izgradnju regionalnih cesta na području ZDK-a.

Od toga, za rekonstrukciju i izgradnju regionalnih cesta i cestovnih objekata, izradu projektne i druge tehničke dokumentacije i stručno-tehnički nadzor kod implementacije poslova rekonstrukcije i izgradnje regionalnih cesta planirano je 9,7 miliona KM, dok je preostalih sedam miliona KM opredijeljeno za održavanje cesta.

Prema Planu zaštite, održavanja, rekonstrukcije i izgradnje u 2019. godini kojeg je danas usvojila Vlada Zeničko-dobojskog kantona, za rekonstrukciju cesta i izgradnju mostova predviđena su sredstva u iznosu od 6,69 miliona KM, a bit će finansirano ukupno 17 projekata na regionalnim putnim pravcima.

- Ukupno 237.000 opredijeljeno je za sanaciju klizišta i izgradnju pješačke staze u naselju Ulišnjak na putu R465 Zavidovići - Maglaj, a 222.000 KM za modernizaciju dijela ceste R465 Zavidovići - Maglaj na ulazu u Maglaj. Vlada će sa 450.000 KM finansirati nabavku i postavljanje vertikalne signalizacije i ostale cestovne opreme na pravcima R445 Kakanj - Visoko - Podlugovi i R474 Tešanj - Jelah - Prnjavor. Također, planirana su i sredstva za projekte na regionalnim putnim pravcima R474 Perkovići - Novi Šeher i R465 Žepče - Zavidovići (izgradnja pješačke staze na spoju s magistralnom cestom M17 i izgradnja autobuskih stajališta - 257.000 KM) - navodi se između ostalog u saopćenju Vlade Zeničko-dobojskog kantona.

Također predviđeni su i radovi na putu R474 Novi Šeher - Crni Vrh - Tešanj (sanacija klizišta Ćetin Greb - 407.000 KM).

Vlada je za projekte obnove i vanredno održavanje regionalnih cesta i mostova planirala ukupno 1,6 miliona KM, a bit će finansirano ukupno devet projekata.

Planom je opredijeljeno 2,8 miliona KM za plaćanje ugovorenih obaveza iz 2018., dok je za izradu projektno-tehničke dokumentacije predviđeno ukupno 270.500 KM, a planirano je i 150.000 KM za eksproprijaciju zemljišta, saopćeno je iz Vlade ZDK. 

Budi u toku - www.maglajinfo.com

Komentari

NAPOMENA: Komentari ne odražavaju stavove urednika stranice Maglajinfo.com, već lične stavove posjetilaca web stranice www.maglajinfo.com Komentari koji narušavaju pravila web portala Maglajinfo.com će biti obrisani bez upozorenja ili eventualnog obavještenja.

TwitterX Error: Could not load tweets as Twitter responded with the error: 'You currently have access to a subset of X API V2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.x.com/en/portal/product'.